Select to view content in your preferred language

Jak vytvořit mapu, aby....

3784
14
03-28-2022 01:11 AM
AdministrátorJihlava
New Contributor III

... aby vyhovovala práci v kanceláři, práci v terénu, aby vyhověla dnešnímu pojetí, jak se mají v Esri technologiích dnešních dnů ideálně tvořit.

Omlouvám se za delší text, ale je to souhrn myšlenek, našich zkušeností z posledního období a podnětů, věci k zamyšlení a rad ze strany pracovníků Arcdata Praha za poslední týden, kdy jsme byli v nějaké komunikaci...... a po tom všem jsem si řekl, že vlastně asi nevíme, jak vlastně vytvořit správně webovou mapu, aby vyhovovala tomu, kde všude ji chceme použít. Buď jsme zaspali dobu, jedeme to ze zvyku po staru nebo se tu o tom moc nemluví nebo jsme to prostě jen nezachytili a je to tedy jen naše chyba.

Pokud nemáte ArcGIS Enterprise a využíváte jen ArcGIS Online (AGOL), máte asi míň starostí, protože data máte nejspíš hostovaná a nemusíte řešit, jaký "typ" služby vlastně použijete. My, co máme ArcGIS Server a Portál, tak publikujeme služby jednu za druhou a jedeme možná v takovém tom starém dobrém - mapová služba pro zobrazení (rychlost, symbolika, popisky, ....) a feature služby pro editaci. Tak to přece vždycky bývalo, ne?

No a pak tu máme původní, starý MapViewer, dneska nazývaný Classic a nový MapViewer. S novou verzí 10.9.1. už ne beta, ale použitelná pro to, aby už byla výchozí v rámci organizace. Ale nad mapou v novém MapVieweru nevytvoříte aplikaci ve WebApp Builderu (WAB), která je ale stále jakýmsi standardem pro aplikace pro využití v kanceláři. Je tu Experience Builder (ExB), ale pokud bychom zkusili sestavit kopii WAB aplikace v ExB, tak dřív nebo později narazíme na to, že jsme zvyklí (uživatelé jsou zvyklí) na nějaké widgety, které používáme v každé WAB aplikaci (pokud, tak min. WSDP widget Arcdat zatím nemáme).

Pak tu máme tu krásnou linku ArcGIS Pro (AGP), kdy už jen tímto způsobem publikujeme služby. Výhoda si všecko nastavit při tvorbě služby, třeba už jen konfiguraci vyskakovacího okna, což uděláme na jednom místě a pak už jen vkládáme položku této služby do jedné mapy za druhou. A pokud se "nerozpadne json", jak tomu u nás interně říkáme (konfigurace mapy nebo aplikace v json formátu dohledatelné v adresářové struktuře Portálu nebo ideálně přes AGO-assistant) tak se změna ve službě okamžitě projeví a není třeba ji vkládat nově, aby se načetlo nové nastavení. Super, tvoříme služby a velká spousta detailů už je nastavená na úrovni služby. Vložit takovou službu pomocí URL adresy (nebo jednu z vrstev z celé služby, pokud tam nechcete všecko) a ne jako položku z Portálu, tam to už jsme se přes Asistenta taky naučili opravovat, že stačí přidat parametr ItemId a ono si to to nastavení "chytí".

Kdo nepoužívá Arcade? Jak jsme bez něj dřív mohli vůbec existovat? Pro spoustu věcí ho máme snad všude. Vytvoření symbolů, výrazy v pop-upech, ale pak zjistíte, že si pomocí Arcade z několika atributů pokládáte URL adresu, ale.... ale ono to nefunguje v MapViewer Classic, ale jen v novém. Ale nad tou novou už nevytvořím WAB. Takže jsem zkusil tuto webovou mapu otevřít v novém MapViewer, uložit, spustit WAB aplikaci, která tuto mapu využívá a funguje. Máme přeuložit všecky webové mapy do nových? Nebude tam něco, co naopak vyvolá komplikace z kombinace nový MapViewer + WAB, když už to není standardně umožněno? Ale přijde mi, že přece Arcade ve původním MapVieweru fungoval.... jen jsem skládal řetězce dohromady, abych vytvořil unikátní URL pro každý prvek. V konfiguraci pop-upu ale jsou všecky výrazy vidět, jak nic do tohoto starého prostředí po kliknutí nevrací.

A takových nekompatibilit je tu víc a postupně je objevujeme..... a říkáte si super, seskupení vrstev v novém MapViewer, konečně, to ve starém nešlo. Pak to otevřete ve WAB a struktura nikde. Chápu, tady ne, v ExB a nových JS 4.x aplikacích by to bylo. Holt stará doba, struktura byla daná mapovými službami a kolik jich tam bylo, taková byla struktura a nešlo s tím nic dělat. Co naopak dělá MapViewer Classic a co jsme vlastně nikdo před tím neřešili a brali to jako fakt, tak to, když jste do jedné webové mapy vložili feature a mapovou službu (v tomto pořadí). Ta feature se v obsahu schovala a veškeré nastavení se odehrávalo na jednom místě, tedy u té mapové služby a ona věděla, že je tam jak mapová, tak feature reprezentace této služby, že je to tedy vrstva k editaci. A pak pustíte starý Collector a uživatel to v seznamu vrstev viděl taky jen jednou, po kliknutí do mapy vyskočil taky jen jeden pop-up. Znamenalo to jednu webovou mapu pro WAB i Collector zároveň. To bylo super.

A je tu Field Maps (FM), aplikace už z té nové generace, která už ale očekává nový způsob myšlení, jak webovou mapu vytvořit. A nejen jak, ale i v čem. Ideálně v novém MapVieweru. A do něj, když vložíte feature i mapovou službu, tak tam už nefunguje to kouzlo, že se ta feature část schová. Proč obě? Chci v této mapě editovat, symboly na linii feature služba ještě nezvládne zobrazit, takže proto obě. A když obě, tak ve FM je to dvakrát v seznamu vrstev, po kliknutí do mapy dvakrát i v pop-upu. Takže to různě pojmenováváme (hydranty - editace, hydranty - prohlížení), protože jen ta správná vrstva vám nabídne tužku pro editaci, ta druhá ne. Nebo nezbývá nic jiného, než zkoušet, které z těch dvou vypnout na úrovni webové mapy pop-up, které nastavit jakou průhlednost (jestli celému symbolu nebo celé vrstvě - pak se vypne pop-up automaticky) a prostě zjišťujete, že to je všecko dost komplikované to zkoumat, bádat, chtít dojít k tomu zásadnímu. Tím je, že uživatel není zmatený, na co má ve FM klikat, aby tam nebyla jedna a ta samá vrstva 2x a která je která a proč? S tak pro jeden účel vytváříme webové mapy dvě. Jedna "krmí" WAB aplikaci, jedna pro použití ve FM. A pro toto prostředí ještě nemáme nastavené myšlení a nemáme tu znalost, jak vlastně ji vytvořit správně.

Minulý týden jsem v prostředí nového MapVieweru na AGOL vytvářel mapu "Kvalita vody". Na AGOLu proto, že umožňuje nově vložit do konfigurace pop-upu blok Arcade kódu, pomocí kterého jsme vyřešili to, jak do pop-up vypsat jen neprázdné atributy. U této vrstvy jich je cca 160, takže nám @MatejVrtich poradil, jak to pomocí Arcade řešit. Poslal jsem mu výsledek e-mailem a v jeho odpovědi zaznělo "Chtěl jsem se ale zeptat, zda je nějaký důvod k tomu, že v mapě kreslíte data exportem mapy do obrázku, čili mapovou službou?". Tak to přece bylo, že mapová je rychlá pro vykreslení, ne? Ale to všecko už dle jeho argumentů není pravda a udělal kopii této mapy tak, jak by se dnes měla vlastně „správně“ tvořit. Ano, o rychlosti vykreslování v nových JS 4.x aplikacích slyšíme, ale nikdy jsme to moc nevnímali a jedeme to furt tak nějak po staru. Pokud někdo dočetl až sem, pomocí jakých služeb tvoříte jednoduché mapy?

Na téma duplicit pop-upů v prostředí nového MapVieweru jsem se minulý týden bavil s @DavidNovak z technické podpory. Otevřeli jsme tento případ, protože už jsme nevěděli, jak opravdu pro FM ty mapy tvořit. A skončili jsme opět u tématu feature služby jsou budoucnost. Padla řada dalších tipů jako vytvořit webovou mapu rovnou z prostředí ArcGIS Pro. Víme, že ta možnost tady je, ale nikdy jsme nezkusili. Proč taky, je tu MapViewer, služby, Portál, tam to poskládáme, nastavíme, vysdílíme a jedeme, ne? Ale asi je čas na změnu uvažování a asi toto je ta cesta, o které musíme začít přemýšlet a musíme ji začít zkoumat, abychom se dozvěděli víc. K čemu nám to je, kdy ji využívat, kdy je výhodná. @DavidNovak , je možné popsat ty možnosti, co jsme se bavili?

Zkusil už někdo u vás? Jak se referencují data? Je to obdoba toho, jak tvoříme sešity v Insights, kdy si čteme data rovnou z SDE, kterou tam máme jako položku a nepotřebujeme na to službu? Ano, už myslím s 10.8.1. máme naše SDE (Postgre) jako položku Portálu, kdysi jsme zaslechli zmínku přímé práci s položkami v SDE, ale využili jsme jen v Insights, nikdy při tvorbě webových map.

Jednoduše na závěr, potřebujeme vlastně jen umět správně vytvořit webovou mapu pro Field Maps, protože tam se u nás teď nejvíc "tluče" to, co děláme tím způsobem, kterým se to dělalo kdysi, a nevíme, jak to teď dělat správně. Pokud vám taky teď přijde, že jsme v pasti toho přechodu mezi starými a novými generacemi aplikací v platformě Esri, tak prosím napište. Ať víme, že se v tom plácáme sami anebo je nás víc, co vlastně nevíme, jak k tomu přistupovat.

Takže, jak vytvořit mapu, aby se správně dneska zobrazovala ve Field Maps? Používáte vůbec ještě mapové služby a kde? Jak přistupujute ke složitějším symbolům? V jakém prostředí probíhá konfigurace vašich webových map, v AGP nebo MapViewer? A který z těch dvou?

14 Replies
MatejVrtich
Esri Contributor

Ahoj,

svůj dotaz @AdministrátorJihlava jsem bral spíš ze zvědavosti, nechtěl jsem tím naznačit, jak by se dnes měli tvořit webové mapy v systému ArcGIS.

Konkrétně, zda ve webové mapě použít data kreslená na serveru (Map Image Layer), nebo data kreslit na klientu (Feature Layer)?

Stejně tak, jako příchodem vektorových dlaždic nezmizely dlaždice rastrové, ani dynamická mapová služba se nikam nechystá 🙂

Nicméně, můžeme pozorovat masivní rozvoj v oblasti kreslení dat na klientu a proto máme na výběr. Osobně upřednostňuji vektorová data kreslená na klientu, pokud to situace umožňuje. Aplikace pak může uživatelům nabídnout mnohem interaktivnější mapu (tooltips, rotace, kvalita zobrazení, clustering, ...). Pokud však narazím na potřebu renderovat data na serveru (složitá kartografie, hooodně vrstev, ...), mohu využít mapovou službu a její server-side rendering. Při tvorbě webové mapy bych se však otázkou výběrue měl zabývat.

Na druhou stranu se zdá, že nové generace aplikací systému ArcGIS (Map Viewer, Field Maps, Dashboards, ...) "upřednosňují" data kreslená na klientu a při volbě dynamické mapové služby začnou narážet na určité "nedostatky". Nelze však tvrdit, že by tyto aplikace dynamické mapové služby nepodporovaly, jenom umožňují více funkcionality nad daty kreslenými na straně klienta.

Co se týče Field Maps a otázky editace dat, situace je malinko složitější a rozumím tomu, co @AdministrátorJihlava zmiňuješ. Po pravdě, neznám best-practice jiný, než přehodnotit, zda skutečně potřebuju kreslit data na serveru, nebo slevím z nároků na symbologii a využiji data kreslená na klientu. Některé funkce editace, jako např. přichytávání na geometrii stávajících prvků v mapě, dokonce vyžadují data kreslená na klientu, jinak fungovat nemůžou. Nechám zde prostor pro @DavidNovak, se kterým Field Maps patrně řešíš.

Abych to shrnul, při tvorbě webové mapy bych měl zvážit, zda budu data v mapě kreslit na serveru (map service), či klientu (map service/layer, feature service) a s tímto ohledem pak s mapou pracovat.

Pěkný den,

Maťo

JaroslavŠkrobák
New Contributor III

Děkuju za odpověď @MatejVrtich , protože je potřeba se nad tím začít zamýšlet. Ono, kolik z nás přemýšlí nad tím, jestli kreslit na straně klienta nebo serveru. Je to spíš otevřít toto téma a začít nad tím (nově) přemýšlet právě v těchto souvislostech. Jsme přeci jen obyčejní geoinformatici, kteří přemýšlí nad daty, obsahem, ale je třeba začít přemýšlet i nad tím, jak mapu "nejlíp" vykreslit, zobrazit a co to přináší, jaké jsou výhody a nevýhody. @KamilNovák je třeba ten, kdo nad tím z pohledu vývoju určitě přemýšlí i tímto způsobem, že? 🙂

0 Kudos
JaroslavŠkrobák
New Contributor III

Nebo je asi dobré pochopit, co to přinese a co to znamená z praktického hlediska, to vykreslování na straně klienta v případě vykreslení feature služby (nebo mapové s podlomením).

Vykreslit tuto službu https://gis.jihlava-city.cz/server/rest/services/verejnost/SMJ_PaVaK_verejnost/MapServer , tedy mapová mimo jiné znamená, že symbol nebude tak "vyhlazený", pokud to nenastavím na úrovni služby tu úroveň vyhlazení a možná tím službu zpomalím při vykreslování ze strany ArcGIS Serveru. Ale když zobrazím https://gis.jihlava-city.cz/server/rest/services/verejnost/SMJ_PaVaK_verejnost/MapServer/18, tak to znamená vykreslení na straně klienta, krásně vyhlazená grafika a daleko hezčí symbol. To je pro nás třeba ten argument

0 Kudos
KamilNovák
New Contributor III

Ahoj GiSáci,

tak já také přispěju nějakým tím svým pohledem, když jsem byl vyzván, i když asi nepřinesu nic objevného 🙂 Univerzální návod "jak správně vytvořit mapu..." podle mě není. Řekl bych, že je dnes jen více možností "jak to nakonec udělat". Tady bych souhlasil s @MatejVrtich, že vždycky záleží na konkrétních potřebách dané aplikace, povaze publikovaných dat atd. 

Pro potřeby nějaké úzce zaměřené monotematické aplikace v JS4.x s jednou dvěma čtyřmi vrstvami bych klidně mapu sestavil z Feature služeb, byť by se jednalo o aplikaci bez potřeby editace. Z mého pohledu se v JS4.x s Feature službami daleko lépe pracuje, co se týká přístupu k vrstvám, funkcionality atd., což samozřejmě vyplívá ze zmiňované client side strategie, ale to by asi bylo na jinou diskuzi. Na druhou stranu Feature služby nabízejí opravdu omezenou symboliku a ani u jednoduchých, ale specifických map si s tím nemusíte vystačit. Aktuálně máme rozpracovanou např. tuto aplikaci https://mapy.mesto-most.cz/app/odpadove-nadoby/. Aplikace je jednoduchá, monotematická, v rámci API pracuje s konkrétními vrstvami - řeklo by se modelová situace pro Feature službu. Symbologie si ale vyžádala klasickou mapovou službu - na složenou atributově řízenou symboliku jednotlivých kontejnerových stání Feature služba nestačí. 

Další věcí je rychlost vykreslování. V JS4.x už v tom takový rozdíl není, ale alespoň z naší zkušenosti, kreslení ze serveru a posílání obrázků je prostě i v současné době rychlejší. A 2x to platí u datových sad s velkým množstvím prvků a složitou geometrií. Nevím, do jaké míry za to může naše sekurita, tj. co všechno se kontroluje při požadavcích na server a v rámci response, ale naše zkušenosti takové jsou. Když už jsem se zmínil o perfomace Feature služeb, setkali jsme se i s tím, že některá slabší klientská zařízení (typicky starší a levnější Androidy) s tím mají docela problém (daň za kreslení na klientu). Takže i v současné době, je z mého pohledu, nad tím dobré přemýšlet.

U "velkých prohlížecích" aplikací typu Územně plánovací dokumentace apod. s velkým množstvím služeb a bez nějakých specifických funkčních potřeb bych pak asi zůstal u MapServices. 

Ohledně problematiky "editační" a "zobrazovací" vrstvy/služby ve WAB vs. FieldMaps vs. ExB... si také nechám poradit nějaké Best Practises. Zatím to řešíme jednou mapou v MapViewer Classic s tím, že ve FieldMaps editační vrstvy označujeme "nazevVrstvy - EDITACE". Popup je nastaven jen nad "zobrazovací vrstvou", "editační vrstva" je průhledná, resp. symbol vrstvy je průhledný - pokud by byla průhledná celá vrstva, při editaci geometrie by nebyla vizuální zpětná vazba při posunu hran atd. K tomuto jen takový malý bezvýznamný postřeh, ono to "zdvojování" vrstev (editační a prohlížecí) může mít i své výhody. Pokud se potřebuju na editovaná data dívat vícero způsoby, tj. přepínat mezi pohledy (viz obrázek níže), kombinaci editační a prohlížecích vrstev se dle mého názoru neubráním.

Image 004.png

Ohledně registrování databáze v Portalu: Z mého pohledu zajímavá věc, ale zatím toto nevyužíváme. Jinak se mi zdá, že technicky vzato se defacto jedná o automatickou publikaci Feature Layer a MapImageLayer pro každou databázovou tabulku. Takže to není tak, že by se na pozadí nevyužívala žádná mapová služba. 

Těch témat, co si Jardo nadhodil, je tolik, že by se o tom dalo mluvit do nekonečna. A už teď koukám, že jsem asi delší než ty a na tvojí titulní otázku jsem stejně neodpověděl, tak už toho radši nechám a přenechám prostor někomu, kdo tomu rozumí 🙂

JaroslavŠkrobák
New Contributor III

Tak se o tom tady do nekonečna bavame, o tom to tady přece jen, ne? A klidně založme víc vláken, hlavně se o tom bavme. Pravda, sepsal jsem hned několik věcí do jedné, ale ono to do sebe tak zapadá, všecko se vším souvisí a v zásadě nám to dohromady zesložiťuje celý ten proces tvorby webové mapy pro řadu účelů. A to, že se to ve FM pak nezobrazuje, jak potřebujeme, tak je to o tom, že to musíme holt začít řešit jinak.

0 Kudos
KamilNovák
New Contributor III

Co se týká toho tématu FieldMaps vs. nový MapViewer, tam budete určitě dál než my. My jsme teprve nedávno upgradovali z Enterprise 10.8 na 10.9.1 a v rámci 10.8 ještě nový MapViewer nebyl k dispozici. Nějaké pokusy na AOL samozřejmě byly, ale reálné potřeby, výhody, nevýhody... se ukážou vždycky až v ostrém provozu.

FieldMaps jsme provozovali i v rámci 10.8, ale bez té webové nadstavby a v kombinaci s klasickým MapViewerem. A tam to kouzlo, o kterém píšeš fungovalo. Pro FieldMaps pak editační vrstvy nezbývalo než označit, jak jsem psal, třeba "nazev_vrstvy - EDITACE". Pokud se to dá řešit i nějak elegantněji a třeba i v kontextu nového MapVieweru, tak budeme také rádi za nějaký postřeh.

Nejspíš to ale bude o tom, přesně jak píšeš, začít nad tím přemýšlet jinak. Cestou zřejmě bude speciální mapa pro FieldMaps sestavená z Feature vrstev s nakonfigurovanými popupy a speciální mapa pro webovou aplikaci, která bude nabízet na data vedle editace nějaký širší pohled v podobě doplňkových MapServer služeb. Zřejmě bude ale záležet vždy na konkrétním projektu, protože i ve FieldMaps se MapServer služby mohou někdy hodit.

Pak se samozřejmě nabízí otázka správy, údržby a aktualizace toho všeho - počet map, služeb, portálového obsahu roste a přehled se ztrácí. Jardo, ty jsi třeba psal, že popupy atd. definujete už na úrovni mapového projektu. Já bych to tak, i v kontextu právě toho narůstajícího množství obsahu, úplně neviděl. Co když potřebuješ hromadně upravit zobrazování nějakého atributu v pop-up napříč většího množství vrstev (typicky třeba formát datumových fieldů)? Co když potřebuješ hromadně přidat nějaký atribut napříč několika projekty (např. ti poskytovatel ÚAP dodá aktualizaci, kde je nějaký atribut nově vyplněný a ty ho chceš nově zobrazovat v pop-up výkresu záměrů, výkresu limitů, výkresu hodnot, ....)? Těchto updatů se dělá na úřadech poměrně dost. Jaké s tím máte zkušenosti a jak se stavíte k tomuto? Za mě je to docela komplikace - otevřít každý projekt, ale hlavně ručně naklikat veškeré změny. Hromadná editace JSON webových map, např. pomocí skvělého GISáckého softwaru Visual Studio Code, je pro mě nenahraditelná 🙂 Funkce "Najít a nahradit" napříč JSON soubory, a to i celé bloky kódu, je za mě skvělá a ArcGIS Pro ji bohužel nemá... teda vlastně má, ale nedá se použít v tomto smyslu 🙂

Image 001.png

Ale to jsem úplně odbočil... i když vlastně.. nemohlo by právě tohle trochu usnadnit "ten stále se zesložiťující proces tvorby webové mapy pro řadu účelů" - prostě ji rozbít na více méněúčelových pomocí nějakého mocného IDEčka 🙂

JitkaKominácká
New Contributor II

Díky Jardovi za otevření tohoto tématu 🙂 Zatím zbaběle strkám hlavu do písku jako pštros a poddávám se své lenosti. Připravuji služby v ArcGIS Pro, pak je publikuji na server. Ty pak vkládám do různých webových map (Map Viewer Classic) a nad nimi dělám pro různé uživatele aplikace ve WAB s různými widgety a různými právy editace ve widgetu Edit. Mám toho desítky, rozhodně přes sto. 

Důležitá je rychlost vykreslení, což je problém, protože nezanedbatelná část uživatelů pracuje na terminálech. Symbologii žádnou složitou nepotřebuji. 

Musím tedy řešit:

  1. Jak začít myslet "nově"?
  2. Jak velké množství stávajících položek na serveru efektivně "přehodit" do nového systému?
  3. Jak optimalizovat rychlost vykreslování?

Nebylo by možné školení na toto téma? Pro mě je to nejefektivnější způsob naučení se novému a ideální příležitost k výměně zkušeností.

TerezaKutišová
New Contributor

Hezký den všem, 

abychom si udělali přehled co, jak, kde, provedli jsme malý srovnávací test Map Viewer na AGOL, Map Viewer na portálu a Map Viewer Classic na portálu. Ano, vzali jsme na testování opravdu velkou službu, takže některé chování (např. doba načítání) je předpokládané. V příloze je několik našich postřehů, třeba se budou někomu hodit při dalším hledání cesty.

0 Kudos
MonikaJílková
New Contributor

K tomu bych chtěla dodat, že jsem při tvorbě nové webové mapy v Map Viewer narazila na několik problémů.

1) Obsahem mojí webové mapy je mapová vrstva, kterou jsem si sama nastavila podle potřeby v ArcGIS Pro, včetně nastavení pop-upů, a publikovala. Při načtení vrstvy do Map Viewer se mi ale v pop-upech některých (!) dílčích vrstev doplnil automaticky text ve formátu html kódu do kolonek název popis seznamu polí. Nežádoucí text jsem proto v Map Viewer manuálně smazala a webovou mapu uložila. Text se mi už dál nezobrazoval, ale automaticky se mi vypnuly pop-upy všech ostatních vrstev. U některých vrstev se přitom nastavení pop-upů úplně změnilo, vyskakovací okno bych tak musela v Map Viewer znovu nastavit. Při přepublikování mapy se potom většinou problém znovu objeví, jen se přenese na jinou vrstvu (nebo více vrstev), která předtím fungovala dobře, aniž bych jakkoliv měnila nastavení pop-upu.

MonikaJlkov_2-1648729989740.pngMonikaJlkov_3-1648729999512.png

 

2) Po několika přepublikováních problém s pop-upy najednou zmizel. Objevil se ale jiný problém. Pro některé vrstvy jsem nastavila minimální měřítko 1 : 5000. Ve webové mapě se ale vrstvy v tomto měřítku nezobrazí, teprve až po přiblížení. Když jsem se podívala do nastavení rozsahu viditelnosti v Map Viewer, stačilo horní hranici posunout o kousíček za 1 : 5000, a vrstva už se zobrazila správně. Zároveň se mi ale úplně rozházela symbologie pro různá měřítka, a taky se vrátil problém s textem v pop-upech. Opravení jedné chyby tak znamenalo objevení jiné, zdánlivě nesouvisející chyby.

Všechny tyto chyby se však děly pouze v Map Viewer. Po otevření stejné webové mapy v Map Viewer Classic se všechno zobrazovalo tak, jak mělo.

 

 

0 Kudos