Hromadné vytvoření symbologie

896
4
Jump to solution
11-28-2022 06:55 AM
JiříKomínek
New Contributor III

Zdravím,  řeším problém s vytvořením symbologie. Mám složku cca 500 ikonek ve formátu png. se správným pojmenováním, které se mi objevuje jako atribut v bodové vrstvě. Je možné hromadně vytvořit symbologii na základě ikony a názvu atributu?

1 Solution

Accepted Solutions
JiříKomínek
New Contributor III

Díky za bleskovou odpověď!

Právě tručního importu bych se rád vyvaroval 🙂 . Našel jsem jeden Add-In který by snad mohl vyřešit tento problém. Bohužel je napsaný pro verze 2xx a já už jsem na 3.0. Vyzkouším jej na starší verzi a dám vědět, zda to bylo řešení pro tento případ!

*edit: Výše uvedený nástroj funguje a ve spojení s funkcí Match Layer Symbology To A Style (Data Management). je to přesně to pravé řešení. Testováno na AcGIS Pro 2.8 🙂 

View solution in original post

4 Replies
DavidNovak
Esri Contributor

Dobrý den i Vám,

podle mého názoru by na toto měl být vhodný nástroj Match Layer Symbology To A Style (Data Management).

Bude samozřejmě potřeba, nemít symboly ve složce, ale ve stylu v ArcGIS Pro. No a tohle je, podle mých zkušeností, delší proces. Pro každý obrázek bude třeba vytvořit symbol ve stylu.

Styly obecně

Create style

A až následně půjde uplatnit výše zmíněný nástroj.

Nicméně nebudete zřejmě jediný, kdo se podobnou věcí zabýval. Zkusil bych trochu pohledat třeba v této debatě:

https://community.esri.com/t5/arcgis-pro-questions/shape-marker-from-file-emf-not-working/m-p/384454

Anebo neřešit psaní nějakého skriptu na import PNG do stylu a hold to s dvěma hrnky dobré kávy naklikat ručně.

Pokud se s tím setkal někdo jiný, určitě mne doplňte 😉

Pokud by to bylo třeba blíže probrat, zkuste naši Technickou podporu přímo 😊

David N.

 

@JiříKomínek 

JiříKomínek
New Contributor III

Díky za bleskovou odpověď!

Právě tručního importu bych se rád vyvaroval 🙂 . Našel jsem jeden Add-In který by snad mohl vyřešit tento problém. Bohužel je napsaný pro verze 2xx a já už jsem na 3.0. Vyzkouším jej na starší verzi a dám vědět, zda to bylo řešení pro tento případ!

*edit: Výše uvedený nástroj funguje a ve spojení s funkcí Match Layer Symbology To A Style (Data Management). je to přesně to pravé řešení. Testováno na AcGIS Pro 2.8 🙂 

DavidNovak
Esri Contributor

Dobrý den,
jen abych se ujistil, tak jste  Add-in ImportSVGsToStyle využil ve verzi ArcGIS Pro 2.8.x je to tak?

Původně jste měl PNG, musel jste soubory převádět nad SVG pro využítí tohoto nástroje?

Jinak jsem rád, že i mnou zmíněný nástroj pomohl.

 

Příjemný den.

@JiříKomínek 

0 Kudos
JiříKomínek
New Contributor III

Přesně tak, verze 2.8. Ano, bylo potřeba užít svg podklady.