GPX import

1438
6
05-09-2020 10:47 AM
VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Dobrý den,

existuje nějaká možnost jak vyrobit aplikaci, kde by se nahrál GPX soubor (např. z hodinek) a rovnou se uložil - zobrazil ve webové mapě?

V Survey 123 není možné nahrávat GPX soubory - nejsou podporovány. 

Ukázkový GPX je v příloze

Děkuji

Tags (1)
0 Kudos
6 Replies
RadekKuttelwascher
Esri Contributor

Dobrý den, nejjednodušší je prostě to načíst rovnou jako vrstvu webové mapy. V ArcGIS Online Map Viewer "Přidat", "Přidat vrstvy ze souboru" ... a pak už jen třeba upravit symboliku. Viz např. https://arcg.is/5uHHn0 

Radek K.

0 Kudos
VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Dobrý den,

děkuji za odpověď tento postup je mi samozřejmě známý. 

Já ale potřebuji, abych ověřil své svěřence, zda jak běželi při tréninku. Aby si oni sami nahráli GPX do mé mapy.

Kde budu mít svojí orienťáckou podkladovou mapu a zároveň si je pak budu moci porovnat apod.

Zjistil jsem možnost pomocí experience Builder možnost nahrát GPX, ale bohužel se tento soubor neuloží.

Pak jsem se nakonec dopátral, že potřebuji server abych mohl vypublikovat web tool GPX to feature, přes kterou lze automaticky tvořit feature layers.

Myslel jsem, že to půjde nějak jednoduše doplňovat feature vrstvu pomocí webové aplikace

Díky 

0 Kudos
MatejVrtich
Esri Contributor

Dobrý den,

Jak uvádí Radek Kuttelwascher‌, nejjednodušší je přidat GPX data do mapy v prostředí aplikace ArcGIS Map Viewer.

Vytvoří se nová mapová vrstva.

Aby bylo možné různé mapové vrstvy z GPX dat porovnávat, případně kombinovat, je třeba mapovou vrstvu, vytvořenou z GPX dat, v prostředí aplikace Map Viewer uložit (viz. printscreen).

K tomu je ovšem potřeba, aby měl uživatel odpovídající oprávnění k vytváření obsahu v portálu.

Matej

0 Kudos
VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Díky.

0 Kudos
DavidNovak
Esri Contributor

Vojtěch Blažek

Jestli tomu správně rozumím. Vaším cílem je, aby více uživatelů mohlo přidávat své GPX trasy do jedné vrstvy?
Nejsem si zcela jist, zda jsme schopni tohoto dosáhnout bez nějakého do programovaného řešení. Protože přidávání GPX dat do vrstvy vyžaduje geoprocesingové úlohy (konverzi dat).

Možný postup, který mě napadá vede čistě přes desktopové řešení. Skladování zaslaných GPX souborů od uživatelů a pravidelné spouštění skriptu, nebo tasks (úloh) z ArcGIS Pro. Skriptováním procházet GPX soubory a využitím nástroje GPX to Feature je převádět na prvky (dočasné feature class, nebo shapefile). Následně pomocí nástroje Merge, tyto prvky spojovat s daty ve službě. Samotnou službu následně symbolizovat podle jmen studentů. Možná toto by mohla být cesta, jak postupovat v daném případě.

David N.

VHolubec
Esri Regular Contributor

Dobrý den,

pokud chcete aby se nové vrstvy automaticky přidaly do nové mapy, tak zkuste Python API. Jak pro import - Import data | ArcGIS for Developers , tak pak pro přidání již vypublikováné vrstvy do existující mapy: Add a layer from an item | ArcGIS for Developers.

Vladimír

Vladimir
0 Kudos