AnsweredAssumed Answered

Máte mapu areálu/budov vaší organizace?

Question asked by jarda_dis on Sep 16, 2020
Latest reply on Sep 22, 2020 by tajovsky

Vážená česká GIS skupino,

máte vytvořené mapy budov nebo areálů vaší organizace? Pokud ano, ukažte, jak to vypadá.... co sledujete, do jakých detailů...

  1. Jak řešíte patrovost? Máte to vše na sobě a přepínání mezi patry řešíte aplikačně nebo jednotlivá patra máte vedle sebe někde v mapě? Pokud by byly patra na sobě a měli bychom nabídnout editace pomocí Collectoru, tam asi těžko budeme filtrovat po patrech....
  2. Komu vaše řešení slouží? Jen pro veřejnost nebo opravdu i pro správu budov, evidence "majetku" po místnostech, areálu,....?
  3. V čem probíhá správa vašeho areálu, pomocí desktopu, webu, mobilní aplikace?

 

Snažíme se vytvořit plán budov magistrátu, kterých je x po městě a rádi bychom ziskali trochu inspirace od vás ostatních.

 

Naším hlavním cílem je nabídnout to naší správě budov, kteří díky tomu budou mít přehled, kde co je a kolik toho je (musí někam dokládat celkovou plochu kanceláří, zasedaček,...). Dát jim pro spávu ArcGIS Pro, aby nesáhli po AutoCADu, když už jsme si s tím dali tu práce a vše zdigitalizovali. Dále pro informatiku, aby měli přehled o sítových prvcích, pak třeba, kde jsou hasící přístroje, protože to se tu taky tvořím, asi v Malování.... Chystá se tu velké stěhování několika odborů (Kulový blesk ), takže ukázat, jak to bude vypadat v budoucnu. Podívat se na to, kolik kanceláří a m2 na hlavu měli a budou mít odbory po stěhování, atd. A samozřejmě pak i pro veřejnost.

Největší sranda je s hlavní budovou, různá mezipatra, poskládat to do jednoho patra mnohdy nejde. Tady je malá ukázka z ArcGIS Dashboard, který má skvěle vyřešeno filtrování a zobazení.

 

Díky za vaše ukázky a zkušenosti.

Za jihlavský GIS tým

Jarda

Outcomes