Spojitá legenda - Stupňované barvy

2038
3
Jump to solution
11-03-2020 03:05 AM
Labels (1)
VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Ahoj,

nevíte někdo zda lze udělat automaticky spojitou legendu např. u stupňovaných barev? Je otravné to neustále dělat tak, že si legendu převádím na grafiku a pak si to ručně pospojuji. Na Geonetu jsem k tomu nic moc nenašel? 

Díky za tipy. #legend issues

Vlevo automaticky generovaná legenda vpravo ručně upravená spojitá legenda

0 Kudos
1 Solution

Accepted Solutions
JanSouček
Esri Contributor

Na to mám takový trik, který nejde použít vždycky, ale třeba někdy pomůže, zejména pokud je v legendě jen jedna vrstva.

Legendu otočte o 90°

 pak pod tlačítkem Zobrazit vlastnosti:

Prohodím šířku a délku, aby to byly zase ležaté obdélníčky

a zpátky ve vlastnostech legendy ještě zmenším mezery mezi třídami na 0 (na obrázku mám nula všechno).

Pak je ještě potřeba udělat poslední věc, a tou je otočit popisky tříd taky o 90 stupňů (případně o 270):

Před časem, když jsem takto legendu tvořil, mi to fungovalo. Dneska při rychlé zkoušce se mi místo popisků začal zobrazovat zástupný symbol. Po konferenci bych se na to podíval a zkusil přijít na to, na co jsem ještě v tomto návodu zapomněl, aby to fungovalo bezchybně. Volby legendy jsou docela spletité a věcí, co se dá nastavit a které mohou překážet je dost - zejména pokud se takto čaruje s natočením celé legendy. (Pomáhá třeba taky přepnout na jiné "svislé zarovnání popisku", jak je v předchozím screenshotu naznačeno).

Snad aspoň toto trochu pomůže.

View solution in original post

3 Replies
JanSouček
Esri Contributor

Na to mám takový trik, který nejde použít vždycky, ale třeba někdy pomůže, zejména pokud je v legendě jen jedna vrstva.

Legendu otočte o 90°

 pak pod tlačítkem Zobrazit vlastnosti:

Prohodím šířku a délku, aby to byly zase ležaté obdélníčky

a zpátky ve vlastnostech legendy ještě zmenším mezery mezi třídami na 0 (na obrázku mám nula všechno).

Pak je ještě potřeba udělat poslední věc, a tou je otočit popisky tříd taky o 90 stupňů (případně o 270):

Před časem, když jsem takto legendu tvořil, mi to fungovalo. Dneska při rychlé zkoušce se mi místo popisků začal zobrazovat zástupný symbol. Po konferenci bych se na to podíval a zkusil přijít na to, na co jsem ještě v tomto návodu zapomněl, aby to fungovalo bezchybně. Volby legendy jsou docela spletité a věcí, co se dá nastavit a které mohou překážet je dost - zejména pokud se takto čaruje s natočením celé legendy. (Pomáhá třeba taky přepnout na jiné "svislé zarovnání popisku", jak je v předchozím screenshotu naznačeno).

Snad aspoň toto trochu pomůže.

VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Super,

díky moc Jan Souček - takhle hluboko jsem se do nastavení legendy ještě neponořil

Jdu zkoušet

Ještě jednou díky a těším se na konferenci!

PS: Visačka je perfektní

0 Kudos
JanSouček
Esri Contributor

Děkujeme a užijte si konferenci

0 Kudos