ArcGIS Pro crushing when changing layer style

917
4
Jump to solution
10-03-2022 03:48 AM
Labels (1)
VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Dnes jsem zapnul ArcGIS Pro a kdykoli chci změnit nastavení stylu vrstvy - změna barvy atd. tak ArcGIS PRO spadne. Mám instalaci 2.9.2.

Minulý týden vše běhalo OK.

Jediné co jsem v PC změnil bylo doinstalování .NET 6.0.9, protože se chystám na upgrade 3.0, ale zatím z pracovních důvodů nemohu. Může to být tím?

Na webu jsem nalezl pouze tento thread, který je relativně nový, ale tam nějaké kloudné řešení není.

https://www.reddit.com/r/ArcGIS/comments/xl9t86/arcgis_keeps_crashing_when_changing_a_layers/

 

1 Solution

Accepted Solutions
DavidNovak
Esri Contributor

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. V těchto případech je asi lepší přímo kontaktovat naši technickou podporu. V tomto případě se ozvu asi direktně já Vám.

Obecně lze však říci, že .NET 6.x by neměl být zdrojem problémů. Je možné mít více verzí .NET na zařízení. Jelikož se nic neměnilo na instalaci software, je třeba hledat problém v OS. Tedy v pravděpodobné aktualizaci Windows.

Řešením tedy může být přeinstalace stávající verze, nebo upgrade na verzi ArcGIS Pro 3.0.

DN.

View solution in original post

0 Kudos
4 Replies
VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Tak jsem nakonec přeinstaloval na 3.0 a funguje to, ale je to teda hoooodně nemilé. Možná by bylo fajn aby to Esri někde vyřešilo.

0 Kudos
DavidNovak
Esri Contributor

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. V těchto případech je asi lepší přímo kontaktovat naši technickou podporu. V tomto případě se ozvu asi direktně já Vám.

Obecně lze však říci, že .NET 6.x by neměl být zdrojem problémů. Je možné mít více verzí .NET na zařízení. Jelikož se nic neměnilo na instalaci software, je třeba hledat problém v OS. Tedy v pravděpodobné aktualizaci Windows.

Řešením tedy může být přeinstalace stávající verze, nebo upgrade na verzi ArcGIS Pro 3.0.

DN.

0 Kudos
EXT_SMJ_KOKEJLKokejl
New Contributor

Ahoj Vojto, měl jsem stejný problém, ale vyřešil jsem ho opačným způsobem a to přejitím zpátky na 2.8. Jinak gratuluji k titulu. 🙂

VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Díky za přání i radu 🙂

0 Kudos