ArcGIS Insights "něco se pokazilo"

2741
6
11-05-2020 01:52 AM
VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Dobrý den / Ahoj,

neustále se mi opakuje v ArcGIS Insights - "něco se pokazilo".

Potřebuji analyzovat tabulku, kterou jsem si raději vypublikoval na AGOL.

Pokaždé když přidám tuto tabulku tak se mi zobrazí hláška "něco se pokazilo".

Používám čistě AGOL - ne enterprise ani desktop Insights. Pokud se podívám do konzole při načítání stránky Insigts, tak mi to ukazuje toto:

Děje se to i v případě, když nahrávám přímo xlsx. či csv.

Dělám něco špatně, nebo máme blbě nastaven AGOL?

Díky za radu

Vojta Blažek 

JČU

Tags (2)
0 Kudos
6 Replies
RadekKuttelwascher
Esri Contributor

Dobrý den, rozumím vaší frustraci. Hláška "něco se pokazilo" opravdu člověku moc nepomáhá. Taky s ní mám své zkušenosti, byť naštěstí ne moc často. Tentokrát se u mne neprojevila. Vámi vypublikovanou službu jsem bez problémů načetl do ArcGIS Insights na AGOL. viz obrázek. Ještě se na to hlouběji podívám, jestli mne něco napadne, ale chybu se mi zatím reprodukovat nepodařilo.

Radek K.

0 Kudos
VHolubec
Esri Regular Contributor

Dobrý den,

chyba "zamítnutý přístup" je zvláštní - zkuste promazat cache prohlížeče a znovu se do něj přihlásit, nebo jiný prohlížeč. 

Vrstvu se Vám korektně daří přidat například do webové mapy a zobrazit její data? Jiná data Vám v Insights fungují?

Vladimir 

Vladimir
0 Kudos
VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Díky za nápad,

abych se přiznal tak me to nenapadlo, vyzkouším a dam vedet zda jsem pochodil.

0 Kudos
VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Dobrý večer,

tak jsem to zkoušel i v čerstvé instalaci mozzily a stejný výsledek.

Nelze mi přidat tabulka (10 560 řádek a 8 sloupců) na novou stránku v již rozpracovaném sešitu.

Jediné co mi funguje, je když s domovské stránky Insights vyhledám hostovanou tabulku a kliknu na ní - to se vytvoří nový sešit a tabulka se bez potíží nahraje. Pak mi ale do něj nelze přidat třeba bodovou hostovanou službu Kraje_body. Vše mám na svém AGOL jako hosted taulku i feature layer.

Nastává mi taky i tento problém: Někdo mi pošle excel tabulku - bezproblémů ji do Insights nahraji. Ve chvíli kdy udělám úpravu přímo v excelu (úprava formátu data apod.) a nahraji ji znovu (jako xlsx či csv) tak se mi opět hláška něco se pokazilo zobrazí.

Zkoušel jsem odinstalovat i všechny ad blockery z chromu a stejně to nepomohlo (v mozzile ani nebyly). Když se koukám do Dev Tools, tak při execute to hodí hlášku Aceces Denied - nemůžeme mít třeba něco blbě nastavené v rámci organizace?

PS: Ten error v konzoli v úvodní otázce vyřešilo tohle, ale to by stejně nemělo mít vliv

0 Kudos
VojtěchBlažek
Occasional Contributor

Nechápu (?). Když jsem stejnou věc udělal z nově založeného účtu, tak vše funguje bez potíží. Nemůže to být tím, že jsem původně používal při tvorbě admin účet?

0 Kudos
VHolubec
Esri Regular Contributor

To bych jako problém neviděl. Zkuste jen pro test vrstvu nastavit jako public a následně ověřte její chování v Insights a následně vraťte oprávnění zpět a zkuste to znovu.

Případně tomu uživateli odeberte licenci Insights a znovu ji přidejte. 

Také ověřte jestli nějaká vrstva náhodou není na protokolu HTTP.

Vladimir
0 Kudos