Skip navigation
All Places >

Používatelia ArcGIS

Log in to follow, share, and participate in this community.

Recent Activity

p.nemecmysynergis-esridist
Click to view content  Technicky zameraní "smartfónosti" určite poznajú vytváranie fotografií, ktoré zahŕňajú aj polohu uloženú vo forme GPS súradníc v exif metadátach. Funkcia sa dá nastaviť na každom modernejšom smartfóne vybavenom GPS a fotoaparátom. Pokiaľ telefóny produkujú takéto fotografie, tak sa môžu GIS používatelia spýtať - Ako ich využiť? Odpoveďou pre… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
Pre jedného môjho priateľa, ktorý sa akosi nemôže rozhýbať s používaním máp s príbehom, som sa rozhodol pripraviť jednoduchú mapu novej edície, na ktorej demonštrujem používanie elementov express map a sidecar. Tento postup je vhodný na prezentáciu lokalít, ku ktorým je viacero multimediálnych podkladov. Posledným multimediálnym prvkom je náučné… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
Click to view contentDashboard je jednou z najdôležitejších webových aplikácií platformy ArcGIS. Úplné meno aplikácie je  Operations Dashboard for ArcGIS a bola uvoľnená 7. februára 2018. V praxi väčšinou používame skrátený názov "dashboard", alebo pokiaľ chceme používať slovenský výraz, tak to môže byť "prehľadová tabula". Dashboardy môžu zahrňovať mapy, grafy,  a… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
Click to view contentPeter Fridrich je pre mnohých ľudí zo Slovenska už známa osobnosť vďaka svojmu koníčku, ktorý ho dennodenne zamestnáva. Stará sa o miestnu historickú banskú klopačku - nielenže ju denne ručne naťahuje, ale ju aj opravil. Objavil sa v televíznej reportáži na RTVS, na Internete je tiež niekoľko reportáži o tejto pozoruhodnej aktivite, ako napríklad… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
Click to view contentČlovek sa učí na vlastných chybách. V Hodruši-Hámroch som pripravil pre priateľa PF prostredníctvom Survey123 formulár, aby s ním zozbieral v teréne prostredníctvom mobilnej aplikácie na smartfóne s Androidom objekty ľudovej architektúry. Všetko prebiehalo podľa plánu - objekty postupne pribúdali vrátane fotiek a sprievodného textu tak, ako sme sa… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
3. júla 2019 Esri uvoľnilo oficiálne ArcGIS Story Maps ako novú generáciu máp s príbehom. Základné informácie sa dozviete tu: The new ArcGIS StoryMaps has arrived, marking a new era in digital storytelling  Táto nová generácia máp s príbehom, ktorá má jeden univerzálny builder má teraz už vlastnú produktovú stránku: Digital Storytelling with Maps… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
Click to view contentFascinujúcim prvkom v nových mapách s príbehom ArcGIS Story Map je tzv. sidecar. (staré motorky so sedadlom vedľa jazdca sa volali v našich končinách sajdkáry).    Sidecar je založený na princípe hlavného panelu pre rôzne typy médií ako sú mapa, obrázok, video a vedľajšieho naratívneho - opisného panelu, v ktorom obvykle tečie text, alebo opäť… (Show more)
in Používatelia ArcGIS