Skip navigation
All Places >

Používatelia ArcGIS

Log in to follow, share, and participate in this community.

Recent Activity

p.nemecmysynergis-esridist
Click to view content  Technicky zameraní "smartfónosti" určite poznajú vytváranie fotografií, ktoré zahŕňajú aj polohu uloženú vo forme GPS súradníc v exif metadátach. Funkcia sa dá nastaviť na každom modernejšom smartfóne vybavenom GPS a fotoaparátom. Pokiaľ telefóny produkujú takéto fotografie, tak sa môžu GIS používatelia spýtať - Ako ich využiť? Odpoveďou pre… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
Pre jedného môjho priateľa, ktorý sa akosi nemôže rozhýbať s používaním máp s príbehom, som sa rozhodol pripraviť jednoduchú mapu novej edície, na ktorej demonštrujem používanie elementov express map a sidecar. Tento postup je vhodný na prezentáciu lokalít, ku ktorým je viacero multimediálnych podkladov. Posledným multimediálnym prvkom je náučné… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
Click to view contentDashboard je jednou z najdôležitejších webových aplikácií platformy ArcGIS. Úplné meno aplikácie je  Operations Dashboard for ArcGIS a bola uvoľnená 7. februára 2018. V praxi väčšinou používame skrátený názov "dashboard", alebo pokiaľ chceme používať slovenský výraz, tak to môže byť "prehľadová tabula". Dashboardy môžu zahrňovať mapy, grafy,  a… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
Click to view contentPeter Fridrich je pre mnohých ľudí zo Slovenska už známa osobnosť vďaka svojmu koníčku, ktorý ho dennodenne zamestnáva. Stará sa o miestnu historickú banskú klopačku - nielenže ju denne ručne naťahuje, ale ju aj opravil. Objavil sa v televíznej reportáži na RTVS, na Internete je tiež niekoľko reportáži o tejto pozoruhodnej aktivite, ako napríklad… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
Click to view contentČlovek sa učí na vlastných chybách. V Hodruši-Hámroch som pripravil pre priateľa PF prostredníctvom Survey123 formulár, aby s ním zozbieral v teréne prostredníctvom mobilnej aplikácie na smartfóne s Androidom objekty ľudovej architektúry. Všetko prebiehalo podľa plánu - objekty postupne pribúdali vrátane fotiek a sprievodného textu tak, ako sme sa… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
3. júla 2019 Esri uvoľnilo oficiálne ArcGIS Story Maps ako novú generáciu máp s príbehom. Základné informácie sa dozviete tu: The new ArcGIS StoryMaps has arrived, marking a new era in digital storytelling  Táto nová generácia máp s príbehom, ktorá má jeden univerzálny builder má teraz už vlastnú produktovú stránku: Digital Storytelling with Maps… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
p.nemecmysynergis-esridist
Click to view contentFascinujúcim prvkom v nových mapách s príbehom ArcGIS Story Map je tzv. sidecar. (staré motorky so sedadlom vedľa jazdca sa volali v našich končinách sajdkáry).    Sidecar je založený na princípe hlavného panelu pre rôzne typy médií ako sú mapa, obrázok, video a vedľajšieho naratívneho - opisného panelu, v ktorom obvykle tečie text, alebo opäť… (Show more)
in Používatelia ArcGIS
admin_mc_raca
Dobrý deň,   poprosím o zverejnenie detailného postupu pri zlučovaní vrstiev rôznych geometrií do jednej vrstvy prostredníctvom Vector tile.   Ďakujem.
in Používatelia ArcGIS
racaadmin
Click to view contentDobrý deň,   potrebujem vyplniť jeden polygon vzorkou, nakolko sa mi prekrývajú 2 polygony. V AGOLE som nenašiel túto možnosť, je tam len možnosť výplne farbou. Výpln vzorkou som si spravil v ARCGIS PRO, po načítaní do AGOLU sa mi síce zobrazila výplň vzorkou, no v inej farbe vzorky. Existuje nejaká možnosť, ako si v AGOLE vybrať vzorku+farbu… (Show more)
in Používatelia ArcGIS